Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

Nagroda Ministra Gospodarki
Strzegomska szkoła została zgłoszona do nagrody przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy.

Nagrodę odebrał 9 lutego 2015r podczas gali w Bolesławieckim Ośrodku Kultury dyrektor szkoły mgr Robert Wójtowicz. Za współpracę ze szkołą nagrodę odebrali także przedstawiciele Piekarni FSB Strzegom.

Miłym akcentem konferencji „Mądrzej. Czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki” było odebranie nagrody za pracę na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych gastronomicznych panią Barbarę Balawender. Dodatkowo dwie wyróżniające się uczennice klasy II piekarz, odbywające zajęcia praktyczne w FSB Piekarnia Strzegom, Julia i Natalia Wrona otrzymały czeki na kwotę 1000 zł każda.

Okazją do wręczenia nagród w Bolesławcu było spotkanie prezesów stref ekonomicznych: wałbrzyskiej, legnickiej i kamiennogórskiej z przedstawicielami ministerstw i samorządów.

Wzięli w nim udział m.in. minister edukacji narodowej Joanna Kluzik –Rostkowska, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn –Klik, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, dyrektor wydziału oświaty i wychowania starostwa powiatu świdnickiego Stanisław Szelewa.

Celem spotkania było powołanie Klastra Edukacyjnego ”INVEST In EDU”, którego współuczestnikiem stał się Zespół Szkół w Strzegomiu.

Podczas gali minister Joanna Kluzik- Rostkowska  przypomniała, że w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-20 w budżetach marszałków województw znajdzie się w sumie 900 mln euro na szkolnictwo zawodowe. Pieniądze od marszałków są przeznaczone na m.in. praktyki zawodowe u pracodawców. Minister edukacji poinformowała, że resort rocznie będzie płacił pracodawcy 5 tys. zł. za każdego praktykanta, co pozwoli na odbywanie praktyk w rzeczywistych warunkach pracy.

Rolą klastra będzie  przede wszystkim zwiększenie dostępności do staży i praktyk oraz promocja szkolnictwa zawodowego. Pomysłodawcy mają również nadzieję, że ta inicjatywa  przyczyni się do powstawania klas patronackich, w których przedsiębiorca ma wpływ na program nauczania. Uczniowie z kolei nabywają praktyczne umiejętności oraz mają dostęp do nowoczesnych technologii. Zrzeszanie przedsiębiorców, szkół i samorządów  pozwoli efektywniej odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy.

Przypomnieć należy, iż szkoła jest już członkiem klastra kamieniarskiego powstałego pod koniec 2013r.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307259
DzisiajDzisiaj118
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3158
W tym miesiącuW tym miesiącu8413
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307259
Twoje IP: 44.222.64.76
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 6


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.