Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Cykliczna impreza organizowana jest już od 9 lat w Zespole Szkół przez Panią Renatę Mikołajewicz-Gołąb. Celem jej jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród młodzieży w czasie wolnym od nauki. Tym razem organizatorka zaprosiła na spotkanie z uczniami klas II TI, II EG, III EH Panów dzielnicowych Piotra Wrońskiego i Roberta Wrońskiego.

          Dzielnicowi na wstępie omówili najnowsze przepisy ruchu drogowego. Przyszli kierowcy mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje prawne  może ponieść nieodpowiedzialny kierowca łamiący przepisy lub powodujący wypadek.

Tematyka spotkania obejmowała również zasady poruszania się na przejazdach kolejowych, gdzie często brawura sprzyja wypadkom. Omówione zostały także zasady bezpieczeństwa podczas podróży pociągiem. Następne informacje dotyczyły pilnowania i zabezpieczenia cennych rzeczy na plaży, pływalni, w środkach lokomocji i w wakacyjnym tłumie.

Kolejnym  punktem spotkania było omówienie zachowania na dyskotekach.

Rozmawiano o konsekwencjach brania środków odurzających i piciu alkoholu. Uczono się jak być asertywnym i nie ulegać namowom.  

Dzielnicowy P. Wroński poruszył również  kwestie dotyczące agresji fizycznej i słownej. Przestrzegł uczniów przed umieszczaniem na portalach społecznościowych i komunikatorach obraźliwych zdjęć i filmików, gdyż jest to czynkaralny. Policjant uświadomił uczniom, że przy obecnym stanie techniki każda osoba umieszczająca w sieci tego typu treści, będzie wykryta. 

Omawiano również zagrożenia wynikające z kontaktów w sieci z nieznajomymi. Pod koniec spotkania nasza młodzież mogła skorzystać z możliwości zadawania pytań.
          

Dzięki pogadance uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0336251
DzisiajDzisiaj48
WczorajWczoraj960
W tym tygodniuW tym tygodniu48
W tym miesiącuW tym miesiącu17450
Wszystkich wizytWszystkich wizyt336251
Twoje IP: 34.204.198.73
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 9


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.