Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W tym roku miały miejsce szczególne obchody 22 kwietnia - Światowego Dnia Ziemi i 23 kwietnia - Ogólnopolskiego Dnia Geografa, gdyż zaczęły się w poniedziałek, a skończyły we wtorek następnego tygodnia.

Stacjonarnie w Zespole Szkół w Strzegomiu zorganizowano pogadanki z elementami zajęć plastycznych, a także każdego dnia przeprowadzono w poszczególnych klasach quiz na temat Dnia Ziemi. Za organizację tych dni w szkole były odpowiedzialne: Renata Dziurla, Małgorzata Kossak i Katarzyna Zator. Na zakończenie tegorocznych obchodów, już po raz siódmy, młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu (49 osób) z klas 1EG, 2EG, 3EH, 4EG i 4IH wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. W ramach programu wycieczki odbyły się odwiedziny na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego. Punktem kulminacyjnym wyjazdu była „Mini gra miejska” w obszarze Rynku Wrocławskiego, przygotowana przez Marka Żubryda we współpracy z Renatą Dziurla. W ramach gry uczniowie pracowali z kartami pracy, w których mieli określone zadania, np.: odnalezienie charakterystycznych postaci, obiektów historycznych, a następnie udokumentowanie ich w prezentacji multimedialnej. Czytanie mapy i orientacja w terenie to umiejętności, które pomogły młodzieży w odnalezieniu poszczególnych miejsc. Cieszymy się, że tradycja tych dwóch „zielonych dni” została w tym roku tak wyraźnie podkreślona, tym bardziej, że było to również spójne z tematyką Międzynarodowego Projektu w którym nasza szkoła bierze udział, ale o tym niebawem.

            W czasie wycieczki przedmiotowej opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Renata Dziurla, Małgorzata Kossak, Katarzyna Zator oraz Marek Żubryd.

            Wyjazdy tego typu z pewnością rozwijają ciekawość świata, otwartość na wiedzę i doświadczenie, poszerzają zainteresowania ekologiczne i geograficzne uczniów, jak również są doskonałą okazją do rozwijania orientacji w terenie oraz poznawania historii stolicy Dolnego Śląska.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307213
DzisiajDzisiaj72
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3112
W tym miesiącuW tym miesiącu8367
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307213
Twoje IP: 44.222.64.76
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 6


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.