foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W tym roku minęło 5 lat od uroczystego nadania patrona technikum. Z tej okazji tegoroczne obchody Dnia Patrona Technikum w Strzegomiu im. Księcia Bolka II odbyły się pod koniec października.

Społeczność szkolna uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które przybliżyły historyczną postać księcia Bolka II. Żyjący w XIV w. Bolko II Mały (Świdnicki) cieszył się uznaniem wielu znamienitych rodów europejskich. Ten słynny wnuk Władysława I Łokietka do dziś stanowić może wzór do naśladowania w kontekście gry politycznej, administracji czy wojskowości. Nie bez przyczyny uznawany jest za ostatniego niezależnego śląskiego księcia piastowskiego, wielkiego arbitra monarchów i genialnego dyplomatę. Bolko II Mały był postacią absolutnie wyjątkową. Przydomek „Mały” otrzymał jeszcze za życia ze względu na niski wzrost, lecz dzięki swej sławie, prestiżowi i osiągnięciom politycznym, bez wątpienia przydomek ”Wielki” również spełniałby swoją rolę. Szkolne uroczystości zostały poprzedzone ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski konkursem filmowym „Książę Bolko II oczami uczniów”. W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona. Do organizatorów napłynęło 11 filmów. Wtorkowe wydarzenie rozpoczęło się przy pomniku księżnej Anny z Przemyślidów, która była praprababcią księcia Bolka II. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w zaplanowanych uroczystościach, które były lekcją patriotyzmu przez zabawę. W auli szkolnej czekał na nich quiz, który poprzedził film stworzony na podstawie filmów konkursowych. Kolejnym punktem programu była gra terenowa ulicami Strzegomia. Do jej organizacji włączyło się Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom oraz Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”. Natomiast na szkolnym boisku odbywał się turniej sportowy, który obfitował w wiele konkurencji i emocji. Piękna pogoda, jesienne kolory dookoła i dobre humory sprzyjały wypoczynkowi na świeżym powietrzu i dodały uroku uroczystościom. Wszystkie zadania były punktowane, ponieważ klasy walczyły o nagrody Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły. Podsumowując zabawę organizatorzy wytypowali zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4EGp otrzymując bon o wartości 300 zł. Do wygranych dołączyły klasy 3EG oraz 4 IHp zajmując ex aequo drugie miejsce. Otrzymały nagrodę o wartości 200 zł.

Organizatorzy serdecznie dziękują Towarzystwu Miłośników Ziemi Strzegomskiej, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom oraz Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” za pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0025572
DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj132
W tym tygodniuW tym tygodniu134
W tym miesiącuW tym miesiącu556
Wszystkich wizytWszystkich wizyt25572
Twoje IP: 216.244.66.229
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 5

Kamera: Strzegom, Rynek

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2022 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.