Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


11 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Informatyka, który zorganizowany został po raz pierwszy. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik Informatyk mieli okazję uczestniczyć w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach.

Impreza rozpoczęła się przemówieniem pana Roberta Wójtowicza, dyrektora szkoły, który podkreślił znaczenie nauki informatyki w dzisiejszym świecie. Następnie prowadzący imprezę przekazali uczniom wiele interesujących informacji związanych ze światem informatycznym.

Jednym z kluczowych momentów było pasowanie abiturientów na SUPER INFORMATYKA oraz złożenie przez nich ślubowania, co budziło ogromne emocje i wprowadzało wyjątkową atmosferę.

Po pasowaniu uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać przemówień zaproszonych gości -  Pana Krzysztofa Kolbusza, Prodziekana Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych Collegium Witelona w Legnicy, który podzielił się swoim doświadczeniem jako absolwent naszej szkoły oraz pana Patryka Żmigrodzkiego ze Studenckiego Koła Naukowego z Witelonki, który opowiedział o fascynującym temacie dronów i ich możliwościach.

Nieodłącznym elementem imprezy było także zastosowanie elementów grywalizacyjnych. Uczestnicy mieli możliwość pokazania swoich umiejętności przy quizie, wykreślance oraz projektowaniu plakatu promującego imprezę w programie Canva. Dodatkowo, dla urozmaicenia, uczniowie układali hasła z liter styropianowych, co przyniosło wiele śmiechu i zabawy.

Na zakończenie dyrektor wręczył klasom upominkowe bony ufundowane przez Radę Rodziców. Impreza zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami, które uwieczniły wszystkie chwile i emocje towarzyszące temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Dzień Informatyka w Zespole Szkół okazał się być nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i doświadczenia związanego z branżą informatyczną. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie nie byłoby ostatnim i będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielu kolejnych edycjach, które przyniosą jeszcze więcej niespodzianek i inspiracji dla naszych uczniów.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307259
DzisiajDzisiaj118
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3158
W tym miesiącuW tym miesiącu8413
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307259
Twoje IP: 44.222.64.76
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 4


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.