Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Dnia 19 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii.

Podczas apelu, przygotowanego przez Panią Monikę Ulanicką-Bialek z pomocą Pani Małgorzaty Kossak , uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii jest Święty Patryk, poznali życiorys i legendy związane z tą postacią, obejrzeli energetyczny taniec irlandzki w wykonaniu Gardiners Brothers oraz zobaczyli fragment parady na ulicach Dublina. Rozwiązywali multimedialne quizy związane z Dniem Św. Patryka, zwyczajami panującymi w Irlandii a nawet zmierzyli się z trudnym językiem irlandzkim odgrywając dialogi, licząc do 10 oraz nazywając zwierzęta. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie. Ciekawą atrakcją dla młodzieży okazała się pamiątkowa sesja fotograficzna w samochodowej fotobudce, odrestaurowanej przez uczniów kl. 2EG. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła „patrykowa kawiarenk”a, z której dochód jest przeznaczony dla Mai Zadrożnej- podopiecznej fundacji „Serce dla Maluszka” Uczennice prowadzące apel: Kinga Kłosińska Paulina Mielcarek Paulina Kowalczyk Aleksandra Matla Oprawa techniczna: Sebastian Kramarz.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307219
DzisiajDzisiaj78
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3118
W tym miesiącuW tym miesiącu8373
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307219
Twoje IP: 44.222.64.76
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 3


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.