Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W czwartek 26.10.2023 r. uczniowie wszystkich klas Technikum Górnictwa Odkrywkowego z Zespołu Szkół w Strzegomiu wraz z nauczycielami przedmiotów górniczych: Renatą Dziurla, Michałem Firlejem i Jackiem Sozańskim uczestniczyli w niecodziennej wycieczce przedmiotowej.

Tym razem odwiedzili znaną Kopalnię Węgla Brunatnego Turów. Dzięki przychylności Dyrekcji kopalni młodzież mogła „od środka” zobaczyć proces technologiczny wydobycia i przerobu węgla brunatnego, będącego jednym z kilku naturalnych surowców energetycznych w Polsce. Skała osadowa pochodzenia organicznego - węgiel brunatny, koparki wielonaczyniowe, zwałowarki, piętra w odkrywce, przejazd specjalnym pojazdem na spąg kopalni - to wszystko, co przyszli technicy górnictwa odkrywkowego mogli zobaczyć z bliska oraz pełny obowiązkowy ubiór pracowniczy na czas pobytu w kopalni - pozostawiło niezapomniane wrażenia. 

W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy Sławomirowi Wochna – Dyrektorowi Oddziału KWB Turów za wyrażenie zgody na wycieczkę i Wiesławowi Kleszczowi - Starszemu Specjaliście ds. organizacji w KWB Turów za koordynowanie pobytu w kopalni, pamiątkowe upominki i zdjęcia [fot. Archiwum KWB Turów].

Po tej wyjątkowej lekcji z przedmiotów zawodowych udaliśmy się do kolejnego ciekawego miejsca na Dolnym Śląsku, które nazywane jest „trójstykiem”. Jest to miejsce, gdzie łączą się granice 3 państw: Polski, Czech i Niemiec. To ciekawy obszar styku granic trzech równorzędnych jednostek terytorialnych, dobrze zagospodarowany turystycznie.

Wycieczka ta zapewne pozostanie na długo w pamięci młodych ludzi i opiekunów, gdyż była szczególnym i wyjątkowym wyjazdem z zakresu przedmiotów górniczych i geografii.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0189243
DzisiajDzisiaj101
WczorajWczoraj824
W tym tygodniuW tym tygodniu2900
W tym miesiącuW tym miesiącu101
Wszystkich wizytWszystkich wizyt189243
Twoje IP: 44.197.101.251
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 18

Kamera: Strzegom, Rynek


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2023 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.