Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W poszukiwaniu "złotej polskiej jesieni" młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu wyjechała na trzydniową wycieczkę na południe naszego kraju - do Zakopanego. Po blisko 21 latach udało się ponownie zorganizować tego typu wyjazd w Tatry. Organizatorami wyjazdu były Ilona Dobrochowska i Renata Dziurla.

Plan, na tym krótkim wyjeździe, był bardzo bogaty i atrakcyjny. Już pierwszego dnia po dotarciu do Zakopanego udaliśmy się do Doliny Strążyskiej i do wodospadu Siklawica. Drugi dzień to ambitne wyjście do Doliny Gąsienicowej. Tam młodzież „zaliczyła” schronisko Murowaniec i Czarny Staw Gąsienicowy. Trzeciego dnia, już w ramach typowej rekreacji, na zakończenie wycieczki był wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę i ostatnie spojrzenie na panoramę Tatr Wysokich.

 Wyjątkowa, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam w trakcie całej wycieczki była dobrą okazją do podziwiania przepięknych krajobrazów polskich Tatr.

Zdobywanie informacji o geografii i geologii terenu, pokonywanie własnych trudności, zaparcie się samego siebie w czasie wędrówek górskich, to był sprawdzian charakterów i własnych sił - a to wszystko jest najlepszym potwierdzeniem, że cel naszego wyjazdu został osiągnięty. Ponadto wspaniałe osoby, które spotkaliśmy, m.in. pan Ryszard – nasz kierowca, pani Kasia z pensjonatu w Poroninie, pan Bogdan – przewodnik tatrzański, przyczynili się do tego, że wyjazd był bardzo udany.

Po rozmowach z młodzieżą okazało się, że udało się nam choć trochę "rozkochać" młodych ludzi w Tatrach. Mamy nadzieję, że dla większości z nich nie był to ostatni wyjazd w tamte strony. Naszej młodzieży gratulujemy osiągania celów na szlakach tatrzańskich oraz wspaniałej, miłej atmosfery i integracji w czasie pobytu na wycieczce szkolnej.

                                                                                     Organizatorzy – Zespół Szkół w Strzegomiu

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307211
DzisiajDzisiaj70
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3110
W tym miesiącuW tym miesiącu8365
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307211
Twoje IP: 44.222.64.76
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 3


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.