Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

Dnia 13.10.2023 r. w Zespole Szkół w Strzegomiu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy oświaty, uczniowie i zaproszeni goście uczcili kolejną rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się od powitania wszystkich obecnych na uroczystości przez prowadzących akademię. Następnie zabrał głos dyrektor szkoły, pan Robert Wójtowicz, który przywitał wszystkich pracowników, uczniów oraz zaproszonych gości. Złożył życzenia i wręczył nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz  pracownikom administracji i obsługi. W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: z-ca burmistrza pan Tomasz Marczak, przyjaciele szkoły, panowie: Antoni Larczyński, Bogusław Skolak i Jerzy Zysk oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Kamila Witkowska-Bobowska  .

Na uroczystości miało miejsce także podziękowanie za pracę ustępującemu Samorządowi Uczniowskiemu. Wkrótce potem doszło do uroczystego zaprzysiężenia nowego Samorządu Szkolnego i przekazani pocztu sztandarowego nowej reprezentacji uczniów technikum.

Następnie Dyrektor szkoły przekazał głos uczniom klas pierwszych technikum ekonomicznego, handlowego, górniczego i informatycznego, którzy wraz ze swoimi wychowawcami: panią Martą Gos, panią Renatą Świderską, panią Małgorzatą Kimmel i panem Piotrem Rudnickim przygotowali tegoroczną akademię.  Młodzi artyści piosenką, recytacją i ciekawą inscenizacją, wcielając się w role nauczycieli, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły.. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na koniec młodzież wykonała  wspólny taniec a każdy pracownik szkoły otrzymał różę.

Na scenie wystąpili:

  • prowadzący akademię: Zuzanna Kłeczek (1 TE), Marcel Szerszeń (1EG)
  • recytujący wiersze: Oliwia Gołdon (1 TH), Kinga Kłosińska (1TE), Wiktoria Maklichenko (1 EG), Jakub Brokos (1 TI)
  • uczestnicy scenki z pokoju nauczycielskiego: Kacper Chrząstkowski (1 TI), Karina Biesiadzińska (1 TE), Nikola Niedzielska (1 TH), Jakub Hanas (1 EG)
  • oprawa wokalna: Katarzyna Bondarowska (1 TH)
  • grupa taneczna: Zuzanna Kłeczek, Zofia Gębala, Katarzyna Bondarowska, Karina Biesiadzińska, Kinga Kłosińska, Wiktoria Maklichenko, Oliwia Gołdon, Nikola Niedzielska, Jakub Brokos, Kacper Chrząstkowski, Seweryn Dołhaniuk,
  • oprawa muzyczna i wizualna: Gracjan Wołowiec, Wiktor Głowacki.

Tegoroczna akademia zakończyła się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami uczniów i pracowników szkoły.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0189236
DzisiajDzisiaj94
WczorajWczoraj824
W tym tygodniuW tym tygodniu2893
W tym miesiącuW tym miesiącu94
Wszystkich wizytWszystkich wizyt189236
Twoje IP: 44.197.101.251
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 7

Kamera: Strzegom, Rynek


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2023 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.