Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

Piłkarskie Mistrzostwa w Zespół Szkół w Strzegomiu Marcin Konieczny
Po niedawym sukcesie reprezenatacji szkoły w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, piłkarskich atrakcji w ZS ciąg dalszy. Tym razem zmagania przeniosły się na szczebel międzyklasowy.
20 lutego w Hali OSiR w Strzegomiu odbyły się II Mistrzostwa Zespołu Szkół w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego p. Henryk Zator.

Do gry przystąpiło osiem zespołów reprezentujących klasy: I EG, II IE, II TG, II MPS, III MW, III TG, IV TG, IV TE. Łącznie ponad 60 uczniów. W pierwszej fazie rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinalu. Już na tym etapie nie zabrakło interesująch i emocjonujących meczów. Na wyróżnienie zasługuje pojedynek IV TE i III TG, który był walką rozumu z siłą. Potencjał III TG nie pozostawiał złudzeń kto powinien wywalczyc trzy punkty. Jednak konsekwencja, upór, zaangażowanie pozwoliło odnieść zwycięstwo klasie IVTE. Grupa ta okazała się też najbardziej wyrównaną, ponieważ trzy zespoły miały jednakową ilośc punktów i ostatecznej kolejności zdecydował dopiero bilans bramkowy.

Prawdziwe emocje czekały na publiczność w fazie pucharowej, gdzie mecze musiały zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn. Jako pierwsze zagrały ekipy, które awansowały do półfinału. I tak III TG rywalizowała z II TG. Był to bez wątpienia przedwczesny finał. Dla obu drużyn wsparcie stanowili zawodnicy grający w IV Lidze Dolnosląskiej bądź w Dolnośląskiej Lidze Juniora Starszego. Mecz ten stał na najwyższym poziomie sposród wszystkich 18 rozegranych pojedynków. Minimalnie lepsza okazala sie III TG wygrywając 1:0. O zwycięstwie w drugim półfinale decydowały rzuty karne, w których II MPS okazała się lepsza od IV TG. W regulaminowym czasie podł remis 2:2. Kolejne spotkania decydowały o zajmowanych miejscach. Rywalizację o siódme mejsce wygrała klasa I EG pokonując II IE 5:1, piąte miejsce przypadło klasie IV TE po pokananiu w rzutach karnych III MW, II TG w meczu o trzecie miejsce rozbiła IV TG 7:3 i w najważniejszym meczu o pierwsze miejsce II MPS musiała uznać wyższość klasy III TG. Tym samym III TG zdobyła tytuł najlepszej drużyny w piłce noznej halowej Zespołu Szkół w Strzegomiu w roku szkolnym 2014/2015.


Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zawodnicy najlepszych trzech druzyn zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami a III TG wręczono puchar za zdobycie I miejsca. Wybrano i nagrodzono też najlepszego zawodnika turnieju, został nim Damian Sobczak z klasy II TG, upominek dla najlepszego bramkarza powędrował do Karola Kostucha z IV TE, miano najskuteczniejszego strzelaca przypadło Wojtkowi Głowackiemu z IV TG. Nagrody wręczali dyrektor ZS p. Robert Wójtowicz, który objął patronat nad imprezą oraz dyrektor OSiR p. Grzegorz Luszawski.

Dziękujemy Dyrekcji OSiR Strzegom za bezpłatne udostępnienie hali sportowej, p. Adamowi Rybce za ufundowanie nagród w postaci markowego sprzętu sportowego, p. Jerzemu Majewskiemu za cierpliwe sędziowanie meczów.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0336251
DzisiajDzisiaj48
WczorajWczoraj960
W tym tygodniuW tym tygodniu48
W tym miesiącuW tym miesiącu17450
Wszystkich wizytWszystkich wizyt336251
Twoje IP: 34.204.198.73
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 10


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.