Jesteś tutaj: Strona główna
Ułatwienia dostępu
Miło nam poinformować, że mamy laureatów grywalizacji informatycznej CYBERTRON Dolny Śląsk 2022. Obecnie należymy do 5 najlepszych zespołów z Dolnego Śląska wyłonionych w eliminacjach, które odbyły się chwilę temu, w dniach 1-2.10.2022r.(sobota-niedziela).
Nasi laureaci to drużyna: Kamil Lewandowski (4IHp) oraz Piotr Marczyk (4IHp). Nauczycielem - opiekunem jest p. Marcin Konieczny. Wyniki – drugie miejsce – można znaleźć na stronie http://cybertron.edu.pl
Przypomnijmy - CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK 2022 to zespołowa grywalizacja informatyczna sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.
CYBERTRON DOLNY ŚLĄSK 2022 jest współorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Politechniką Wrocławską, Wrocławskim Centrum Sieciowo Superkomputerowym, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszeniem Startup Founders. Wydarzenie odbywa się we współpracy z czeskim regionem Kralovohradeckim.
NAGRODĄ jest grywalizacja razem z uczniami z czeskiego regionu Kralovohradeckiego, która odbędzie się 22-23.10.2022 (sobota-niedziela) na Politechnice Wrocławskiej.
Fabuła gry zakłada, że na terenie jednego z przedsiębiorstw wodociągów miejskich może dojść do ataku hakerów, którzy chcą sparaliżować dostawę wody do wielkiej aglomeracji miejskiej. Zespoły składające się z uczniów polskich i czeskich, będą starały się zapobiec tym atakom i unieszkodliwić hakerów, którzy chcą doprowadzić do katastrofy ekologicznej.
Najpierw uczestnicy wezmą udział w rywalizacji terenowej, w trakcie której będą musieli odnaleźć ukryte na terenie kampusu PWr hasła i instrukcje.
Gra – prowadzona w języku angielskim – będzie się składać z zadań terenowych, które odbędą się na kampusie Politechniki Wrocławskiej oraz z części informatycznej. W terenie zawodnicy będą musieli odnaleźć wiadomości, hasła, instrukcje, które przydadzą się do dalszej rozgrywki. Część informatyczno-programistyczna będzie się składać z kilku zadań typu CTF (capture the flag). Zawodnicy w kilkuosobowych zespołach będą mieli do dyspozycji stanowiska komputerowe, na których będą pokonywać kolejne przeszkody i zdobywać „flagi”.
To właśnie za organizację tego etapu współodpowiedzialni są pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji WCSS (Wrocław Centre for Networking and Supercomputing), którzy zaproponowali pomysły do części zadań do gry i opracowali kilka z nich. W trakcie samego wydarzenia wraz z administratorami z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji będą czuwać nad technicznym przebiegiem gry. Podjęli się też opieki merytorycznej nad wydarzeniem.
Założeniem całego przedsięwzięcia jest budowanie świadomości zagrożeń obecnych w sieci, nauka reagowania na incydenty bezpieczeństwa oraz zapobiegania szkodom, jakie mogą wyrządzić, a także przedstawienie możliwości przywracania infrastruktury do stanu sprzed ewentualnego ataku (z jak najmniejszą stratą dla użytkownika systemu).
Organizatorzy konkursu pokryją koszty wyżywienia, opieki, noclegów oraz zapewnią atrakcyjne nagrody i ciekawy program dwudniowej imprezy.
Informacje o eliminacjach i wydarzeniu można znaleźć na :
oraz śledzić fanpage:
https://www.facebook.com/WydzialEdukacjiUMWD-
-----------------------------------------------------------------------
POPRZEDNIA EDYCJA CYBERTRONU - kwiecień 2022
Konkurs odbył się w ramach współpracy regionów Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego. Spośród 45 drużyn, które wzięły udział w dolnośląskich eliminacjach wyłoniono 5 najlepszych dwuosobowych zespołów, które w ramach nagrody pojechały do Dvůr Králové nad Labem i wzięły udział w finale konkursu.
Poprzednia edycja odbyła się w kwietniu 2022 - uplasowaliśmy się zaraz za podium na 6 miejscu (39 z 45 drużyn za nami).